Je možné získat úvěr
i bez pravidelného příjmu?
S jakými riziky?
Upozornění: Některé informace uvedené na těchto stránkách mohou být již neaktuální a nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Jak si vybrat půjčku

13.5.2013

Každá půjčka je charakterizována nejrůznějšími parametry, které nám mohou prozradit, jak je půjčka výhodná nebo nevýhodná či zda se hodí právě pro nás či nikoliv.

Hlavními parametry půjčky je úrok a RPSN. Úroková sazba nám udává základní informaci o tom, kolik nás půjčené peníze budou stát, ale pozor - půjčka zpravidla bývá dražší, než co si spočítáme jen pomocí úroku. Přesnější představu o výhodnosti dané půjčky nám poskytuje údaj RPSN - teto parametr ksomě úrokové sazby zahrnuje i další poplatky spojené s půjčkou (nejrůznější poplatky za vyřízení, vedení účtu apod.)

Dalšími charakteristikami půjčky, které bychom neměli při rozhodování přehlédnout, jsou splatnost - jak dlouho budeme půjčku splácet, možnost předčasného splacení (zda je se sankcemi nebo bez), poplatky za vyřízení půjčky apod.

Bankovní či nebankovní, účelová nebo neúčelová?

Další parametry půjčky nám napoví, zda se půjčka hodí pro naše potřeby. Jedná se o bankovní nebo nebankovní půjčku? Je to půjčka účelová nebo na cokoliv? Je potřeba dokládání příjmu? Nahlíží se do registru? Je nutná zástava nebo ručitel?

Pokud máte solidní příjem, nemáte zápis v registru dlužníků a nevadí Vám nějaké to papírování okolo může být pro vás vhodná některá z bankovních půček. Ty jsou levnější a bezpečnější. Pokud ale Váš příjem není dostatečný nebo je špatně doložitelný, případně máte zápis v registru dlužníků, bude pro Vás asi vhodá některá z dostupnějších nebankovních půjček.
© 2023 Půjčky-pro-nezaměstnané-hned.cz, všechna práva vyhrazena.

Tyto internetové stránky mají pouze informační povahu.
Provozovatel webu není spokytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.
Informace, rady a tipy uvedené na těchto stránkách mohou být neaktuální a nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.