Je možné získat úvěr
i bez pravidelného příjmu?
S jakými riziky?
Upozornění: Některé informace uvedené na těchto stránkách mohou být již neaktuální a nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Na co si dát pozor, když si půjčujeme

24.6.2014

V prvé řadě je nutné správně zvolit poskytovatele půjček. Vedle solidních a renomovaných poskytovatelů - ať už bankovních nebo nebankovních, je u nás bohužel calá řada podvodných firem a soukromých osob, které se na lidech, kteří jsou v nouzi a potřebují si půjčit peníze, snaží obohatit.

Po výběru poskytovatele je důležité zjistit o parametrech půjčky co nejvíce - kolik nám půjčí, na jak dlouho, ale zejména kolik budeme měsíčně slácet a zda není půjčka zatížena nějkými dalšími nepředvídatelnými poplatky.

Smlouva o půjčce

Když už se rozhodneme pro tu konkrétní půjčku, přichází asi to nejdůležitější - smouva o půjčce. Tu je nutné důkladně přečíst a porozumět ji. Pokud je ve smlouvě něco, co Vám není jasné, s čím nesohlasíte nebo se Vám zdá, že tam chybí něco, co by tam mělo být, smlouvu nepodepisuje a nechte si vše vysvětlit, případně požádejte, aby smlouva byla doplněna nebo pozměněna. Pokud to poskytovatel půjčky bude odmítat, obraťte se raději na někoho jiného.

Váš měsíční rozpočet

V neposlední řadě je samozřejmě důležité, abyste byli schopni dostát svým závazkům a půjčku byli schopni náležitě splácet. Je proto nutné ještě před podpisem smlouvy mít spočítáno, kolik Váš měsíční rozpočet snese, abyste se nedostali do ještě větší "šlamastyky"

Pokud se budete držet základních "bezpečnostních" zásad, když si budete půjčovat, můžete výrazně zmírnit rizika, která jsou s půjčkami spojena.

Shrnutí:

  • Správný výběr poskytovatele.
  • Důkladně pročtená smlouva.
  • Ověření rodinného rozpočtu.
  • Výběr správné půjčky s výhodnými parametry.© 2023 Půjčky-pro-nezaměstnané-hned.cz, všechna práva vyhrazena.

Tyto internetové stránky mají pouze informační povahu.
Provozovatel webu není spokytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.
Informace, rady a tipy uvedené na těchto stránkách mohou být neaktuální a nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.