Je možné získat úvěr
i bez pravidelného příjmu?
S jakými riziky?
Upozornění: Některé informace uvedené na těchto stránkách mohou být již neaktuální a nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Parametry půjčky

8.6.2014

Neznalost neomlouvá, a to platí i v oblasti půjček. Neznalost základních parametrů, kterými je půjčka charakterizována, nás může přivést do nepříjmených situací a připravit nám nejedno nemilé překvapení. Zde uvádíme alespoň ty základní pojmy z oblasti půjček.

Úroková sazba

Tato hodnota nám říká, kolik nás bude půjčka stát - kolik věřiteli zaplatíme z půjčené řástky navíc procent.

Kolik nám půjčí

Výše půjčky určuje základní kategorii půjčky - pokud chceme půjčit pár stovek nebo tisíc, bude lepší hledat půjčky menší přizpůsobené na míru nižším částkám a naopak.

(Ne)účelovost

Je půjčka neúčelová - na cokoliv, nebo je vázána k nákupu nějakého konkrétního zboží, například automobilu?

Doklad o příjmu

Je doložení příjmů podmínkou získání půjčky? Pokud nemáte doložitelný příjem, hledejte půjčky bez doložení příjmů.

Pro koho je půjčka určena

Existují půjčky pro nezaměstnané, půjčky pro studenty, důchodce, ženy na mateřské, a pak jsou zde například půjčky pro začínající podnikatele. Hledejte půjčky určené pro Vás.

Registry dlužníků

Jedná se o půjčku s nahlížením nebo bez nahlížení do registrů? Pokud máte záznam v registru dlužníků, hledejte půjčky bez nahlížení do registrů.

Ručení nemovitostí

Tento údaj říká, zda je potřeba dávat do zástavy nemovitost či nikoliv. U většiny půjček se bez zástavy obejdete, u hypotéky je zástava nemovitosti nutná.

Rychlost vyřízení půjčky

Potřebujeme-li peníze okamžitě, budeme hledat spíše půjčky ihned nebo do 10 minut. Pokud si na peníze můžeme pár dnů počkat, můžeme se spokojit s běžnou půjčkou nebo úvěrem.

Výše měsíční splátky

Jaká bude měsíční splátka půjčky - to závisí na výši půjčky, době splatnosti, úrokové sazbě ale také na dalších poplatcích. Předtím, než si půjčku vezmete, nechte si přesně spočítat, koli budete měsíčně platit.

Další poplatky

Jaké jsou další poplatky spojené s půjčkou? Budete platit za vedení úvěrového účtu, za měsíční výpisy, za předčasné splacení? Tyto poplatky mohou půjčku výrazně prodražit.
© 2023 Půjčky-pro-nezaměstnané-hned.cz, všechna práva vyhrazena.

Tyto internetové stránky mají pouze informační povahu.
Provozovatel webu není spokytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.
Informace, rady a tipy uvedené na těchto stránkách mohou být neaktuální a nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.