Je možné získat úvěr
i bez pravidelného příjmu?
S jakými riziky?
Upozornění: Některé informace uvedené na těchto stránkách mohou být již neaktuální a nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Půjčka na směnku - poslední záchrana?

1.9.2013

Půjčka na směnku je jedním z nejstarších druhů půjček vůbec a také v dnešní době tuto formu volí relativně hodně lidí, kteří si potřebují půjčit peníze.

Půjčka na směnku je určena zejména pro ty, kterým banky ale ani nebankovní společnosti nepůjčí z důvodu nízké bonity (nízkých příjmů), nebo z důvodu záznamu v registrech dlužníků. I v těchto případech sice některé nebankovní společnosti půjčují, ale zpravidla nižší částky, jako například *5000 *10000 Kč. Pokud jste v podobné situaci s potřebujete si půjčit více, půjčka na směnku může být Vaší jedinou šancí.

Co je to směnka

Směnka je cenný papír který musí splňovat určité náležitosti. Podpisem směnky se zavazujete, že částku, která je uvedena na směnce, zaplatíte k danému datu a daným způsobem. Pokud tak neučiníte, může Vás věřitel velmi jednoduchým způsobem dát do exekuce.

Podmínky půjčky na směnku závisí na tom, jak se dohodnete se svým věřitelem, ale pravděpodobně se bude jednat o podmínky daleko méně výhodné než u běžných bankovních nebo nebankovních půjček. Ten, kdo Vám na směnku půjčkuje, moc dobře ví, že půjčka na směnku je Vaše poslední možnost a také toho většinou náležitě využije.

Výhody a nevýhody

Stručně řečeno - půjčka na směnku je rychlá a dostupná. Nevýhody jsou zřejmé - vysoký úrok a vysoká rizika - pokud nebudete schopni peníze splatit, můžete se jednoduše dostat do exekuce.
© 2023 Půjčky-pro-nezaměstnané-hned.cz, všechna práva vyhrazena.

Tyto internetové stránky mají pouze informační povahu.
Provozovatel webu není spokytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.
Informace, rady a tipy uvedené na těchto stránkách mohou být neaktuální a nemusí odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.